NRC veshja rubbering

Përshkrim i shkurtër:

ProductDescriptionThe product is modified bitumen waterproof coating made from rubber modified bitumen and special additives through special process. It may be applied with other waterproof membranes to form composite waterproof layer. When being used as an independent waterproof layer, it...


Detail Product

Produkt Tags

Produkt

Përshkrim

Produkti është ndryshuar për herë shtresë bitum i papërshkueshëm nga uji bërë nga gome modifikuar bitumi dhe aditive speciale përmes procesit të veçantë. Kjo mund të aplikohet me membranat e tjera i papërshkueshëm nga uji për të formuar shtresë të përbërë i papërshkueshëm nga uji. Kur duke u përdorur si një shtresë i papërshkueshëm nga uji i pavarur, sipërfaqen e saj do të jetë i mbrojtur nga shtresa izoluese. Modeli i produktit dhe specifikimi (të ndryshme nga metodat e ndërtimit): spërkatje lloji, tipi pikturë, grouting dhe nënshkrimin lloj

Features produktit

● Self-ndreqje: materiali nuk do të ndajë gjatë ndërtimit, të cilat mund të formojnë shtresë të qëndrueshme dhe seamless papërshkueshëm nga uji. Shtresë i papërshkueshëm nga uji dëmtuar në ndërtimin dhe funksionimin do të jetë vetë-riparuar për të parandaluar e ujit nga infiltrimi në shtresë i papërshkueshëm nga uji, dhe për të ruajtur vazhdimësinë e shtresë i papërshkueshëm nga uji. ● Aderimin: material i papërshkueshëm nga uji mund të respektohen me kursin bazë edhe në ujë për të siguruar efekt të mirë i papërshkueshëm nga uji kur ndodh deformim strukturor. ● rezistenca kullimin: materiali i papërshkueshëm nga uji nuk do të kulloj për shkak të shtyer nëntokësore të ujit pas ndërtimit.
Rezistencë ● kimike: acid, alkali, dhe kripa performance shkëlqyer rezistente;
● Easy ndërtimi: Kërkesat e ulëta në kurs bazë dhe pa trajtim të veçantë për të shkurtuar periudhën e ndërtimit dhe ndërtimi në temperaturë të ulët është e lejuar;
● mirëmbajtje Easy dhe menaxhimin e
përmbajtje të lartë të ngurta ●, dhe nuk ka çështje të paqëndrueshme;
● Never ngrij, jo-toksike, pa erë dhe pa ndotje;
● Produkti mund të ruhet në enë të mbyllur për një periudhë të gjatë, pa ndikuar performancën e saj.
aplikimi Fushëveprimi QKR Veshje jo-Ngurtësim bitum gome mund të aplikohet si trajtim i papërshkueshëm nga uji për ndërtesat e ndërtuara rishtazi, ose për të riparuar shtresë dëmtuara papërshkueshëm nga uji. Ai është i aplikueshëm për hidroizolim të vendeve të përbashkëta, si dhe nyje deformim dhe pozicione të tjera të veçanta. Krahasuar me materiale të tjera i papërshkueshëm nga uji, ai ka përparësi të veçantë në trajtimin papërshkueshëm nga uji për pozita të veçanta. image008

Karakteristikat e ndërtimit

● Produkti mund të përdoret për të formuar shtresë i papërshkueshëm nga uji, ose të përmbahet membranat i papërshkueshëm nga uji si ngjitës i papërshkueshëm nga uji, në mënyrë që të formojnë shtresë të përbërë i papërshkueshëm nga uji. ● Ajo ka efekt të mirë ngjitës me të gjitha llojeve të membranat i papërshkueshëm nga uji (duke përfshirë EPDM membranën e gomës, polietilen fiber polypropylene membrana i papërshkueshëm nga uji), e cila mund të formojnë shtresë të përbërë nga uji. ● Respektimi me kursin bazë për të formuar shtresë i papërshkueshëm nga uji lëkurë-si për të parandaluar ujin kanalizimin;
● kërkesat e ulëta në kurs bazë lagështia, dhe të ndërtimit mund të zbatohet së shpejti, kur uji në kursin bazë është pastruar, në mënyrë që të shkurtojë periudhën e ndërtimit;
● Procesi i larmishëm dhe ndërtimi i përshtatshëm: produkti mund të jetë pikturuar ose mbulua në ndërtim.
● Outstanding constructability temperaturë të ulët: llak ndërtimit mund të zbatohen në kushte temperaturë të ulët.
● përshtatshmëri të lartë të deformimit strukturore: materiali ka zgjateshmëri shquar dhe aderimin të përkryer përshtaten me deformim strukturor, dhe për të shmangur dëmtimin papërshkueshëm nga uji shtresa e shkaktuar nga deformimi strukturore. Kur formuar shtresë të përbërë papërshkueshëm nga uji me membranat, QKR Veshje jo-Ngurtësim bitum gome mund të thithin të gjithë stresin deformimi për të siguruar intactness afatgjatë të shtresës përbërë i papërshkueshëm nga uji.

 

Composite ndërtimi me Membrane (Spray)

 image010

 

Ngrohja e QKR Jo-ngrij gome Bitum veshja

Spërkatje e QKR Jo-ngrij gome Bitum veshja

Membrane Asfaltim

përfunduar ndërtimin

Index Performance teknike

Standard Ekzekutiv: Non-ngrij gome Bitumi (NRC) Veshje (Q / 0783WHY003-2012)

SN

artikuj

indeks

Model I

Model II

1

Solid Përmbajtja% ≥

80

98

2

Performance ngjitës

Dry Base ≥

100% Dështimi kohezive

Wet Base ≥

3

Kohëzgjatja / mm ≥

4

15

4

Low Temperatura Fleksibiliteti

-20 ° C, pa ndarje

-25 ° C, pa ndarje

5

Termik rezistenca / ° C

60

70

Jo rrëshqitje, rrjedhin ose në rënie

6

Termik plakjen 70 ° C x 168h

Kohëzgjatja / mm ≥

2

15

Low Temperatura Fleksibiliteti

-15 ° C, pa ndarje

-20 ° C, pa ndarje

7

acid Rezistenca

shfaqje

Nuk ka ndryshim

Kohëzgjatja / mm ≥

4

15

Mass Ndryshimi /%

± 2.0

8

alkali Rezistenca

shfaqje

Nuk ka ndryshim

Kohëzgjatja / mm ≥

4

15

Mass Ndryshimi /%

± 2.0

9

Salt Rezistenca

shfaqje

Nuk ka ndryshim

Kohëzgjatja / mm ≥

4

15

Mass Ndryshimi /%

± 2.0

10

Performance Seal-shëruese

No përshkon

11

Creep nën marramendës Shtetit / N / mm

standard Condition

0,1 ~ 1.0

Aging termike

0,1 ~ 1.0

12

Anti-kanalizimin performancës / 0.6MPa

No kanalizimi

 


  • Previous:
  • Next:

  • produkteve të përafërta

      
      WhatsApp Online Chat!