НРЦ rubbering слој

Краток опис:

ProductDescriptionThe product is modified bitumen waterproof coating made from rubber modified bitumen and special additives through special process. It may be applied with other waterproof membranes to form composite waterproof layer. When being used as an independent waterproof layer, it...


детали за производот

Тагови производ

производ

Опис

Производот е модификуван битумен водоотпорен слој направен од гума модификуван битумен и специјални додатоци преку посебен процес. Тоа може да се примени со други водоотпорен мембрана за да формираат композитни водоотпорен слој. Кога се користи како самостојна водоотпорен слој, неговата површина ќе биде заштитено со изолација слој. Модел на производ и спецификации (варира од градежни методи): Прскање тип, сликарството, фугирање и запечатување тип

Карактеристики на производот

● Авто-репарација: материјалот нема да одвојат време на изградбата, кои можат да формираат стабилна и лесна водоотпорен слој. Водоотпорен слој оштетени во изградбата и работата ќе биде само-поправен за да се спречи вода од инфилтрираат во водоотпорен слој, и да се задржи континуитетот на водоотпорен слој. ● адхезија: водоотпорен материјал можат да се почитуваат со база разбира, дури и во вода за да се обезбеди добар водоотпорен ефект кога ќе се појави структурни деформација. ● отпор Истекување: водоотпорен материјал нема да филтрирам за причината на подземните води црвенило по изградбата.
● Хемиска отпорност: одлични киселина, алкално, и сол отпорни перформанси;
● Лесно изградба: ниска барања на база разбира и без посебен третман за да се скрати периодот на изградба, како и изградба на ниски температури е дозволено;
● Лесно одржување и управување со
● Висок солидна содржина, а не испарливи материи;
● Никогаш не се зацврсти, не-токсични, без мирис, и загадувањето бесплатни;
● Производот може да се чува во затворен сад за долг период, без да влијае на неговата ефикасност.
примена Предмет НРЦ не-се стврднува гума битумен слој може да се примени како водоотпорен третман за новоизградените згради, или за поправка на оштетените водоотпорен слој. Таа се применува за хидроизолација на општи места, како и деформација зглобовите и други специјални функции. Во споредба со другите водоотпорни материјали, тоа има уникатни предности во водоотпорен третман за посебни позиции. image008

изградба Карактеристики

● Производот може да се користи за да формира водоотпорен слој, или да се придржуваат водоотпорни мембрани како што е водоотпорен лепак, така што да формираат композитни водоотпорен слој. ● Таа има добра лепило ефект со сите видови на водоотпорен мембрани (вклучувајќи EPDM гумена мембрана, полиетилен, полипропилен влакна водоотпорен мембрана), кои можат да формираат композитни водоотпорен слој. ● Да се почитуваат со база разбира да се формира на кожата како водоотпорен слој за да се спречи канализирање на вода;
● Ниска барања на база разбира влажност, како и изградба може да се спроведува веднаш кога се чисти води на база разбира, со цел да се скрати периодот на изградба;
● диверзифицирани процес и удобен изградба: производот може да биде обоен или испрскаат во градежништвото.
● Најдобро ниска температура constructability: спреј изградба може да се спроведе под услови на ниска температура.
● Висока приспособливост на структурни деформација: материјалот е извонредна можност за проширување и адхезија на совршено се прилагодат на структурни деформација, и да се избегне водоотпорен слој штета предизвикана од структурни деформација. При формирање на композитни водоотпорен слој со мембрани, НРЦ не-се стврднува гума битумен слој може да апсорбира сите деформација стрес за да се обезбеди долгорочна intactness на композитни водоотпорен слој.

 

Композитен градежништво со мембрана (спреј)

 image010

 

Греење на НРЦ кои не се зацврсти гумени Битумен слој

Прскање на НРЦ кои не се зацврсти гумени Битумен слој

мембрана Асфалтирање

изградба Целосно

Технички перформанси индекс

Извршниот Стандард: не-зацврсти гумени Битумен (НРЦ) слој (к / 0783WHY003-2012)

SN

предмети

индекс

модел јас

модел II

1

Содржина на цврста материја% ≥

80

98

2

лепливи изведба

Сува база ≥

100% Смирување Неуспехот

Влажни База ≥

3

Разтегаемост / mm ≥

4

15

4

Ниска температура флексибилност

-20 ° C, без пукнатини

-25 ° C, без пукнатини

5

Термичка отпорност / ° C

60

70

Не лизгање, што тече или намалувањето

6

Термичко стареење 70 ° C × 168h

Разтегаемост / mm ≥

2

15

Ниска температура флексибилност

-15 ° C, без пукнатини

-20 ° C, без пукнатини

7

киселина отпор

изглед

Нема да има промени

Разтегаемост / mm ≥

4

15

Маса промени /%

± 2.0

8

алкално отпор

изглед

Нема да има промени

Разтегаемост / mm ≥

4

15

Маса промени /%

± 2.0

9

сол Отпорност

изглед

Нема да има промени

Разтегаемост / mm ≥

4

15

Маса промени /%

± 2.0

10

Seal-лекување на ефикасноста

Не permeating

11

Лази под Кинење Држава / N / mm

стандардна состојба

0.1 ~ 1.0

термичко стареење

0.1 ~ 1.0

12

Анти-канализирање на ефикасноста / 0.6MPa

Не канализирање

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

      
      WhatsApp Онлајн Chat!