Хидроизолационен слој со акрилна хранлива дебелина со висока еластичност

Краток опис:

Висока еластична дебелина акрилик јадат хидроизолација слој Висока еластична дебелина акрилик естер хидроизолација е еден вид на слој има одлична водоотпорност и висока технологија.Изработен е од полимери со повеќе блокови на акрилни јадачи, со додаден асистент и филер;Тоа е еднокомпонентна хидроизолациона коа...


Детали за производот

Ознаки на производи

Хидроизолационен слој со акрилна хранлива дебелина со висока еластичност

Висока еластична дебелина акрилик естер хидроизолација е еден вид на слој има одлична водоотпорност и хај-тек.Изработен е од полимери со повеќе блокови на акрилни јадачи, со додаден асистент и филер;Тоа е еднокомпонентен хидроизолационен слој

Карактеристики на производот:

Нетоксичен, невкусен, без загадување

Филм со висока еластичност, висока јачина, висока издржливост, висок вискозен

Алкален отпорен на киселини, отпорен на високи температури, против ултравиолетови зраци и стареење на лежиштата

Одлична отпорност на истегнување, силна приспособливост на деформации на основниот слој

Стабилна димензија, флексибилност, водоотпорност, отпорност на пукање

Висока приспособливост на влажен и сув основен слој, силна врзувачка сила на интерфејсот.

Ладно нанесено, лесна конструкција, кратко време на изградба, без загадување и практично одржување

Може да се додаде пигмент

Сфера на примена:

Секакви нови и стари згради, кров, ѕид, бања, подрум, базен, мост, тунел

Работите бараат внимание:

l Температурата на околината треба да биде 5℃ над.Влажното време или влажниот основен слој е неприфатливо.

l Површинскиот слој може да се украси откако облогата ќе се исуши доволно.

Услови за чување и транспорт:

l Температурата на складирање треба да биде над 5℃, избегнувајте печење на сонце и свиткување.Избегнувајте судири за време на транспортниот период.

l Период на складирање ID 1 година.


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

    на
    WhatsApp онлајн разговор!