Еден-компонента водоотпорност слој

Краток опис:

Single-component waterproofing coatingSingle-component waterproofing coating is a polymer waterproof coating of reactive type of moisture-curable film. It is made of isocyanate and polyether as main material, mixing with solid agents, plasticizers and other additives and other additives using sp...


детали за производот

Тагови производ

Еден-компонента водоотпорност слој

Еден-компонента водоотпорност слој е полимер водоотпорен слој на реактивни видот на влага-лекува филм. Таа е направена од изоцијанат и полиетер како главен материјал, мешање со солидна агенти, пластификатори и други адитиви и други адитиви, со посебна технологија од високите температури дехидрација полиуретан преполимер и влага во воздухот, која ја формира тешко, мека и Jointless гумени ленти филм на подлогата .

Карактеристики на производот:

Еден-компонента хидроизолација слој, лесно да се примени, на барање на влага содржината на базата не е висока, тоа може да се примени на повеќе влажна површина, исто така е достапен на површината тоа е релативна влажност е повеќе големи.

Полиуретан слој филм има висока цврстина и издолжување, добра еластичност, добра висока температура и ниска температура отпор, и висока адаптибилност на подлогата собирање и пукнатини.

Може 1mm палто да 3мм дебелина едно време, обложена филм е густа, меурчиња, и висока сврзување сила.

Не е неопходно да се четка агент третман супстрат на различни супстрат кој е до стандард

Применливи опсегот:

Широко се користи во покриви, подрум, тоалет, базен, и сите видови на индустриски и градежни хидроизолација граѓанското

примена технологија:

Подлогата мора да биде цврста, мазна, без дребулии, внатре и надвор агол агол треба да се направи во кружен лак, дијаметарот на инсајдерски агол треба да биде повеќе од 50мм, а надвор corder треба да биде повеќе од 10мм.

Состојка и дозирна: во согласност со дозирна апликација, рамномерно мешање круг употреба o.

Референтна доза: слој филм доза е во врска со 1.3-1.5kg / квадратни метри кога дебелината е 1mm.

Голем водоотпорен апликација, обложување униформност мешани слој со гумени или пластични стругалка, дебелината е onsistent, генерално тоа е 1.5mm да 2.0mm, треба да се бранеа од 3 до 4 пати, последен пат четкање треба да се направи по претходната четкање лекови и станува филм, и четкање на ertical насока. Општо земено како посебна филм-формирање, за подземни проектот одбор, треба да го отвори слој на чувствував засилен материјал во прилог

дебелината на облогата: да подземна дебелина проектот е 1,2 до 2.0mm, генерално 1.5mm; на WC дебелина не е помалку од 1.5mm; за да се повеќеслојни водоотпорен exposured на кровната конструкција дебелина не е помалку од 1.2mm; на еден слој водоотпорен од степен Ⅲ водоотпорен, дебелина не е помала од 2mm;

примена риболов слој: растера чисти песок пред последен пат четкање не се зацврсти.

Заштита слој: на филм на површината на слој треба да се направи изолација заштита како дизајн.


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!