Valeron крст-шемата на филмот самолепливи битумен мембрана

Краток опис:

RAM-CL Valeron Cross-pattern film self-adhesive bitumen membraneThe USA-imported cross-pattern film is a new type self-adhesive waterproof membrane with small thickness and stable dimensions.1.Product overview Shuangsheng RAM-CL Valeron Cross-pattern film self-adhesive bitumen membrane is a sh...


детали за производот

Тагови производ

RAM-CL Valeron крст-шемата на филмот самолепливи битумен мембрана

САД-увезени крос-шемата на филмот е нов тип самолепливи водоотпорен мембрана со мала дебелина и стабилна димензии.

1. Преглед на производите

Shuangsheng RAM-CL Valeron крст-шемата на филмот самолепливи битумен мембрана е лист-како самолепливи водоотпорен мембрана со униформа дебелина, кој се смешани преку посебен процес со висок квалитет на синтетички каучук, tackifying смола и патот битумен како сврзување материјал, САД-увезени Valeron крст-шемата на филмот како додаток материјал, како и peelable изолирање на филм опфатени на авто-лепило површинскиот слој.

2. Карактеристики на производот

① силен сојуз: Hongyuan група заклучи стратегиски договор со САД ITW група за увоз Valeron крст-шема филмот и да се започне самолепливи водоотпорен производи.

② Широка примена: тенки и лесни материјали, едноставна операција, повеќе оперативни процедури, и се применува на различни работни услови на работа сајтови;

③ Студената примена: без употреба на отворен пламен, заштеда на енергија и животната средина-пријателски;

④ Силен сврзување сила: силна сврзување сила за да се реализираат својот целосен сврзување со структурни слоеви и да се постигне одличен пропуштаат вода и вода-заклучувачки ефекти.

⑤ добра издржливост: одлична стареењето отпор ефикасно да се избегне материјал стареење поради изложеност на долг пат во долго работат период;

⑥ Стабилна димензии: стабилни димензии за да се избегне деформации на материјалот поради претерано големи температурни разлики;

⑦ добра отпорност на корозија: одлични пункција отпор и одлична отпорност на алкалии и киселина корозија;

широка примена 

Силен сврзување сила

Студената примена

Безбедноста и животната средина стил

добра издржливост

стабилни димензии

отпорност на корозија

3. P класификација roduct и спецификација  

тип

тип I

тип II

дебелина

1.2mm

1.5mm

2.0mm

должина

20 милиони

20 милиони

10 милиони

ширина

1000mm


4.Technical податоци

Потврдувајќи да GB / T23457-2009 [Пред-влажна водоотпорен мембрана] влажно P

NO.

точка

индекс

P

јас

II

1

Тензиите

Истегнување / (N / 50mm) ≥

150

200

Издолжување при максимална тензија /% ≥

30

150

2

отпорност на топлина

70 ℃, 2hNo проток, без капе

3

флексибилност ниска температура / ℃

-15

-25

Нема пукнатина

 

Потврдувајќи да GB23441-2009 [Само-врзани битумен водоотпорен мембрана] PE N

NO.

точка

индекс

ЈП

јас

II

1

Тензиите

Истегнување / (N / 50mm) ≥

150

200

Издолжување при максимална тензија /% ≥

200

Фрактура издолжување на асфалт /% ≥

250

Рашири феномен

Во процесот на истегнување, не постои асфалт слој и мембрана разделување пред фрактура на мембраната

2

отпорност на топлина

70 ℃, капе ≦ 2mm

3

флексибилност ниска температура / ℃

-20

-30

Нема пукнатина


5.
Применливи опсегот

Се применува на различни водоотпорен инженеринг како кровови, подземни проекти, метроа, тунели, сеопфатна цевка коридори со слоеви заштита и водоотпорен инженеринг со високи барања за заштита на животната средина или високи барања за гаснење на пожар и со потребите на работа без отворен пламен.


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!