EPDM гумена мембрана

Краток опис:

EPDM водоотпорна мембрана Упатство за производот: Оваа водоотпорна мембрана е со висока еластичност со најдобри перформанси меѓу високополимерниот водоотпорен материјал, изработена е од тројна етилен-пропиленска гума.Тоа сме ние од најнапредната технологија за континуирано истиснување и вулканизација и ...


Детали за производот

Ознаки на производи

EPDM водоотпорна мембрана

Упатство за производот:

Оваа водоотпорна мембрана е со висока еластичност со најдобри перформанси меѓу високополимерниот водоотпорен материјал, изработена е од тројна етилен-пропиленска гума.Ние сме најнапредната технологија за континуирано истиснување и вулканизација и сродните капацитети кои се специјално дизајнирани за производство на таков производ.

Опсег на адаптација:

Широко се користи во покриви, подрум, тоалет, базен и сите видови индустрија и хидроизолација на градежни згради, хидроизолација на резервоари, вивицизам, мостови, подземни, тунели и брани, особено за проектите за хидроизолација на клучот што е издржливост, висока отпорност на корозија и лесно деформација.

Карактеристика на производот:

Одлични перформанси против стареење, работен век до 50 години;

Висока стапка на продолжување, висока цврстина на истегнување, менувач на мала големина при термичка обработка;

Добар растителни корени отпорност на продор и може да се направи водоотпорен слој на садење покрив;

Специјална модифицирана молекуларна структура, ефикасно решавање на тековниот домашен и странски проблем со зглобот на лепак;

Добра флексибилност на ниски температури и добри перформанси за прилагодување на промените на температурата на околината;

Практично нанесување, цврст спој, без загадување на животната средина;

Отпорност на хемиска корозија, може да се користи за посебни прилики;

Практично одржување, ниска цена;

Практично за справување со детали;

Добар анти-перфориран


  • Претходно:
  • Следно:

  • на
    WhatsApp онлајн разговор!