ПП / ПЕ Водоотпорен мембранска

Краток опис:

Polymer PE and PP MembraneProduct instructionThe high polymer waterproof polyethylene polypropylene fiber waterproofing volume material ,uses the polyethylene ,the excel in polypropylene fiber adhesive-bonded cloth, this outwirepreparation, the anti-aging opposes Japan the noisy molecular raw...


детали за производот

Тагови производ

Полимер PE и PP Мембрана

настава на производот

висока полимер полиетилен водоотпорен материјал волумен полипропилен влакна водоотпорност,

користи полиетилен, полипропилен влакна ексел во лепило-спои ткаенина, оваа outwire

подготовка, анти-стареењето противи Јапонија бучно молекуларна суровина, за еднократна употреба стиска на обработка со автоматска линија за производство за да ме направи, витка материјалот средно ниво е водоотпорен слој и се грижи за старост на ниво, висока и ниска двете страни зајакнување на леплив слој, колачи со врзивно средство развој е потребно да неговата употреба е доброволно, сигурен, сигурен, страна не се склопчува нагоре, нема време да се барабанот, водоотпорност двоспратни, формира заврши полиетилен полипропилен влакна полимер систем цемент водоотпорност

Спецификација на производ:

Спецификација: 200g / m ² -1200g / m ²

големина: Ширина 1200mm, 1500mm
должина: 100 метри / волумен, 50 / кадрици
боја: Според потребите за производство на било која боја

карактеристика на производот:

Овој производ е зелена производ за заштита на животната средина, не-токсични, без вкус, нема загадување. 23 цели во согласност со GB / T17219-1998 "Животот чешма за да се изгуби натпревар Вода Опрема и заштитен евалуација материјал за безбедност стандард" стандард барање.

Бидејќи меша во анти-возраст медицински препарат, производ да имаат многу добар анти-стареењето, отпорност на оксидација, анти-корозивен карактеристика, добра флексибилност, лесен лекување, и не се откинуваат, анти-повлекува со анти- перформанси перфорација е добра задоволува GB18173.1-2000 "висока полимер водоотпорност материјал првиот дел и S226, лист материјал" стандардот барање, може со градежен објект живот на исто ниво, полиетилен закопа во песоклива почва 80 години не скапани, дали не се направи пристоен, се покажа преку испитување: -40 ° C нема пукнатината, висока температура 80 ° C нема да има проток.

Може да се изгради во влажна основна единица, се додека во основната единица нема вода, а потоа да се изгради, по поројниот дожд запира, извишува на вода може да се изгради веднаш само, е поволна во брза работа на време.

Добра флексибилност, лесен кривули, лесно да се свитка намерно, за да работат. здравјето на кујна, базен, не пропуштаат вода слив, облачно, позитивните агол и на самото место иззема цевката корен го прави осум карактер агли и лак, може да се направи изградба тесни агол, се избегнува злото начини постапка работат вметнување на керамички плочки да ги лошите водоотпорен волумен материјал феномен, гарантира дека два пати се исклучи водата нема да се истури.

брзина изградба е брзо, ефикасност е висока, здравјето на кујна, базен, сливот се постави на ѕид да не треба да се направи дремат и контактната површина обработка. Лепи на керамички плочки директно на материјал на обемот, односно заштеда на трудот се намалува напор.

Обврзници со место знак потребните користење на волумен материјал полимер цемент, е зелена производ за заштита на животната средина. Нејзината примарна податоци е знак гума место кое и опремување на цемент оваа компанија произведува Pappy, не само обврзници својства сврзување да бидат добри, згора на тоа е само по себе заедно водоотпорен слој, може да ја запечати основна единица, игра улога на анти-вода, е многу лабава на основните барање единица, исто така, може да се нагоре ниво на функцијата.

перформанси против пункција, е погодна за секој вид на пошумената површина колонист водоотпорност, полиетилен волумен полипропиленски влакна хидроизолација материјал ефикасноста на анти-перфорација е добро, може да игра улога која анти-корен пункции, секоја цел е во согласност со GB12953-2003 "Хлорирање полиетилен Хидроизолација Том материјал ", GB / T17638-1998" Ископ Состав материјал краток вжарено Акупунктура Мора Логирај Земјата стандард барање. Водоотпорен ефект е многу значаен, до сега нема истекување.

обемот адаптација:

Е погодна за секој вид на кров, во подрумот, градење на хидроизолација дела и така натаму тунел, граѓанското со индустриски архитектура покриви и understructure работа, резервоарот, општинската администрација, мост, метрото, тунел, хидроизолација проектот и така натаму браната, особено е погоден за на издржливост, inoxidizability бара од проектот, како приоритет лесно искривува.

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!