Спреј слој Polyurea еластомер заштита

Краток опис:

Spray Polyurea Elastomer Protection coatingProduct instruction:Hongyuan company introduces advanced foreign technology, and successfully developed the JN-101 polyurea elastic waterproof coating, this product is isocyanate compound as A component, amine compounds as B component, construction tec...


детали за производот

Тагови производ

Спреј слој Polyurea еластомер заштита

Инструкции на производот:

Hongyuan компанија се воведува напредни странски технологија, како и успешно го разви JN-101 polyurea еластичен водоотпорен слој, овој производ е изоцијанат Соединение како што е компонента, амин соединенија како што е Б компонента, изградба технологија се применува од страна на спреј мешање на две компоненти, реакција генерирана еластомер водоотпорен слој.

карактеристики:

Високо активна и брза сет

Солидна содржина, без испарувањето на органски, не-токсични, тоа е еколошки-пријателски технологија

Овој производ има голема зајакна адхезија на метални и неметални материјали, како челик, алуминиум, бетон, дрво, стаклена пластифицирана армирана влакно и полиуретанска пена

Тоа е бесчувствителен за температурата и влажноста

Тоа е постојан во двете ниски температури и висока температура

На отпорност на атмосферски и стареењето отпор е добар

JN слој има совршена физичка сопственост

Најдобро функција во водоотпорност, декорација, анти-корозија, анти-се лизга

Користење на комплетен сет на опрема за прскање, а изградбата на местото на настанот, забрзување амбиент, висок ефикасноста на производството

Ние може да произведе слој на разни бои и funtions во согласност со барањата

Примена обемот:

Тоа е широко се користат во сите видови на водоотпорен проекти анти-корозија, особено погоден за следните проекти

дела на хидроизолација на високо-брзински железнички тунел, бетонски пат и мост

Сите видови на индустријата и градежништвото кровна хидроизолација проекти

подземни пропуштаат вода и влага-бесплатен дела на индустриски и градежништвото, како и затворен базени на

На хидроизолација владини проекти како метрото, депонија и канализација фарма

водоотпорен антикорозивни проекти на вода conservancy на

водоотпорен антикорозивни проекти на индустријата резервоар за чување, големи компонента

проекти хидроизолација на мостот, авион паркинг простор, паркинг

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!