Дах-фикс IB за миење

Краток опис:

TypeDach-fix IB Dach-fix IB WasherMateiralAlu-Zinc Steel SheetDimension82*40 mmThickness of Steel Deck1.0mmApplicationUsing with Fastener to Fix Membrane on Soft Insulation (like mineral wool, XPS, PUR, etc) to Roof DeckUsing WithR(E)-fix, RS-fix, P-fix, PS-fixAdvised D...


детали за производот

Тагови производ

тип Дах-фикс  IB Дах-фикс IB за миење
Mateiral Алу-цинк челик лист
димензија 82 * 40 mm
Дебелина на челик дек 1.0mm
апликација Користење со прицврстување на елементи за да го надминете мембрана на Мека изолација (како минерална волна, XPS, ПУР, итн) за да покривот палуба
Со користење R (E)-фикс, RS-фикс, P-фикс, PS-фикс
Препорачува Дизајн транспорт Консултирајте покривни систем снабдувач врз основа на подлоги

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!