полимери цементни водоотпорен слој

Краток опис:

Polymer cement waterproofing coating(JS)Polymer cement waterproofing coating is green and environmental protection, recommended by nation. It is a kind of bi-component waterproofing coating compounded with organic liquid material and inorganic powder material. It has characteristics of high el...


детали за производот

Тагови производ

Полимер цемент водоотпорност слој (ЈС)

Полимер цемент водоотпорност слој е зелена и заштита на животната средина, се препорачува од страна на нацијата. Тоа е еден вид на BI-компонента водоотпорност слој состави и со органски и неоргански течен материјал прав материјал. Таа има карактеристики на висока еластичност и висока издржливост. Покривен слој може да се формира висока издржливост водоотпорност филм, може да се додаде пигмент.

Карактеристики на производот:

висока адаптибилност на влажна и сува база слој, не тече на височина

пигмент може да се додаде како што сакате

висока еластичност и висока издржливост

отров бесплатни и мирис-бесплатно, нема загадување, лесна конструкција, кратко во изградба време.

вентилација имот, без експлозивен дури и на влажни база слој

Сфера на примена:

Овој производ се однесува на ѕидарски, малтер, бетон, mal, дрво, тврда пластика, стакло, гипс картон, пена одбор, асфалт, гума, СБС, АПП, полиуретан и градежништвото (како што се градење, ѕидна, подземни, тунел, мост, базен, мост, базен, резервоар, купатило и кујна)

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

      
      WhatsApp Онлајн Chat!