SBS модификуван битумен мембрана

Краток опис:

SBS modified bitumen membrane is made by saturating the base in bitumen, or thermoplastic elastomer (such as styrene butadiene-SBS), reinforced with polyester or fiberglass, finishing the upward face with fine sands, mineral slates(or grains) or polythene membrane etc.Characteristic: Good imper...


детали за производот

Тагови производ

SBS модификуван битумен мембрана е направен од страна на saturating на база на битумен, или термопластичен еластомер (како стирен бутадиен-SBS), засилени со полиестер или фиберглас, по завршувањето на нагорен лице со парична казна песок, минерални лист (или зрна) или пластична мембрана и др

карактеристика:

 Добар непропустливост; Поседуваат добри затегнувачка цврстина, издолжување стапка и стабилност големина која би можело да биде добро прилагодени на искривување на подлогата и да ја спречат; SBS модификуван битумен мембрана е специјално се применува во ладна површина со ниска температура, додека APP модификуван битумен мембрана се применува во топла површина со висока температура; Добри перформанси во анти-пункција, анти-брокер, анти-отпор, анти-ерозија, анти-мувла, анти-атмосферски; Изградбата е удобен, метод топи можат да работат во четири сезони, зглобовите се сигурни

спецификација:

точка

тип

PY  Полиестер G   Glassfibre PYG   Glassfibre подобрување полиестер чувствува ЈП   ЈП Филм S   Песочна

M   Минерални

одделение

зајакнување

PY

G

PYG

површина

ЈП

Сан

минерални

дебелина

2mm

3мм

4mm

5mm

со

1000mm

Применливи опсегот:

Погодно за граѓански зграда покриви, под земја, мост, паркинг, базен, тунел во линија на хидроизолација и dampproof, особено за изградба на висока температура. Според кров инженеринг одредба, АПП модификуван битумен мембрана може да се користи во Одделение Ⅰ граѓанското зграда и индустриска зграда која има посебни барања водоотпорност.

Складирање и транспорт инструкции
Кога складирање и транспорт, различни видови и големини на производи се редење одделно, не треба да се меша. Температура на чување не треба да биде над 50 ℃, на висина не повеќе од два слоја, во текот на транспортот, мембрана мора да застане.
Висината на редење не е повеќе од два слоја. За да се спречи на навалување или притисок, кога е потребно капакот на филц платно.
Во нормални услови на складирање и транспорт, складирање период е една година од датумот на производство

Технички податоци:

SBS                                       [Потврдувајќи да МК 18242-2008]

Бр

точка

PY

G

PY

G

PYG

1

Растворлива / (g / m ²) ≥

3см

2100

*

4cm

2900

*

5cm

3500

тест

*

Не пламен

*

Не пламен

*

2

отпорност на топлина

90

105

≤mm

2

тест

Нема проток, без капе

3

флексибилност ниска температура / ℃

-20

-25

Нема пукнатина

4

Непропустливост 30 минути

0.3MPa

0.2MPa

0.3MPa

5

Тензиите

Максимална / (N / 50mm) ≥

500

350

800

500

900

Второ-Максимален

*

*

*

*

800

тест

Нема пукнатина, без разлика

6

издолжување

Максимална /% ≥

30

*

40

*

*

Второ-Maximum≥

*

*

15

7

нафта протекување

Pieces≥

2


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!