HDPE полиетилен со висока густина стикери водоотпорен мембрана

Краток опис:

NPS-H Non-bitumen-based polymer self-adhesive film (pre-paved) waterproof membraneThe waterproof membrane is made with pre-paved full bonding installation and does not require full bonding of the protection layer and the structure.1.Product overviewAichuang NPS-H non-bitumen-based polymer self...


детали за производот

Тагови производ

NPS-H N он-битумен-базирани полимер самолепливи филм (пре-поплочен) водоотпорен мембрана

Водоотпорен мембрана е направен со пре-поплочен целосна инсталација сврзување и не бара целосна сврзување на заштита слој и структура.

преглед 1.Product

Aichuang NPS-H не-битумен-базирани полимер самолепливи филм (prepaved) водоотпорен мембрана е полимер водоотпорен мембрана која е направена од страна на композитинг HDPE со отпорен на вода и ултравиолетови отпорни на полимер гел со посебен процес.

2. Карактеристики на производот

① висока јачина: таа може ефективно да се спречи оштетување или пункција без слој заштита и може да се истури со бетон откако бил врзан со челично појачување.

② целосни сврзување со структурните слој: тоа може да се формира постојан сврзување со бетон за да се постигне висока сврзување сила и добра вода заклучување ефект и, исто така, може да се спречи влага успеваат во структурата ефективно.

③ спречување на оштетувања предизвикани од основањето населба на водоотпорен слој: со основањето населба, слој на заштита може да солза на традиционалните водоотпорен слој. Материјалите со пре-поплочен целосна инсталација поврзување може да се спои со структура за да се избегне штетата.

④ Пократок работа период: пред-поплочен целосна инсталација на сврзување има ниска барања за база на површината и го скратува работа период од 1/3 во споредба со заеднички мембрани.

Висока јачина, висока сврзување сила, превенција попречната тече вода, удобен апликација

3. P класификација roduct и спецификација

дебелина

1.2mm

1.7mm

2.0mm

ширина

2000mm

4.Technical податоци

 
NO. точка индекс
Pre-поплочен P
1 Тензиите Истегнување / (N / 50mm) ≥ 500
Издолжување до кинење на мембраната,% ≧ 400
Издолжување при максимална тензија /% ≥ -
2 Кинење на ноктите шипки / N ≧ 400
3 Систем за контрола на канал 0.6MPa, нема вода трчање

5. Применливи опсегот

Се применуваат за делови подложни на претходна поплочен целосна инсталација сврзување


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Онлајн Chat!