R-fix6,3L

Краток опис:

Тип R-fix 6.3*LMaterialHardened Carbon Steel Thread Dia.6,3mm Должина(mm)32, 50, 65, 75, 90, 100, 120, 140, 160, 180, 200, 230ad3T, 20Px, 200 BitRauger Rauger дупчалка Капацитет за дупчење битови 2*1,25мм Отпорност на корозија15 (GB9789/DI...


Детали за производот

Ознаки на производи

Тип R-фикс 6,3*L
Материјал Стврднат јаглероден челик
Дија на конец. 6,3 мм
Должина (мм) 32, 50, 65, 75, 90, 100, 120, 140, 160, 180, 200, 230, 250
Глава T30/Tan Head, Torx T30 Driven System
Дупчалка Раугер Раугер дупчалка
Капацитет за дупчење 2*1,25мм
Отпорност на корозија 15 (GB9789/DIN 50018)/15 Cyles Kesternich (GB 9789/DIN 50018)

1500 (ASTM B117/GB/T 10125)/1500 часа Тест со сол спреј (ASTM B117/GB/T 10125)

SGS 1500 (ASTM117) Отпорност на NSS прскање со сол од 1500 часа, тестирана од SGS, рејтинг на изглед над 9 (ASTM 117)

15 (GB 9789)

Кестерних тест со 15 циклуси, без црвена 'рѓа (GB 9789)

Апликација 0,63мм 2* 1,25мм/челична палуба 0,63мм-2*1,25мм

C25 Бетон над C25

Состојба <75% RH<75%, без хемиска корозија
Користење со TP-fix Tube, IB, IC, IS, TD Metal Plate Metal strip
Советувано оптоварување за дизајн Консултирајте се со добавувачот на системи за покриви врз основа на подлоги

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • на
    WhatsApp онлајн разговор!