двокомпонентни водоотпорен слој

Краток опис:

Double-component waterproofing coatingBiogoTM double-component waterproofing coating belongs to solidify waterproof materials, and the Group A is isocyanate terminated pre-polymer polycondensated by polyether and isocyanate, Group B is colored liquid composed of plasticizer, curing agent, thicke...


детали за производот

Тагови производ

Двоен-компонента водоотпорност слој

Biogo ТМ двојна компонента водоотпорност слој припаѓа да се зацврсти водоотпорен материјал, и група А е изоцијанат прекинат пред-полимер polycondensated од страна на полиетер и изоцијанат, група Б е боја течност составена од пластификатор, лекување агент, задебелување агенти, коагулациски агенс и филер,, ix група а и Б рамномерно што се стапка и четка на површината на водоотпорност супстрат, формираат жартиери и гума како слој филм преку попречно поврзување и solididying на нормална температура, која игра улога на водоотпорност

карактеристично

l Biogo ТМ   двојна компонента форми хидроизолација слој лесна, се интегрираат еластичност водоотпорен слој зацврсти и да се подобри водоотпорен и успеваат отпорност на проектот, кој е водоотпорен мембрана која не може да се оствари. Особено филм слој има висока еластичност и издолжување, висока адаптибилност супстрат craking или проширување.

l фирма поврзување со подлогата, обложување филм има екстремни сврзување сила со бетон, дрво, метал, керамика и азбест шиндра, исто така, може да се користи како гаранција.

l Практично апликација, полиуретански слој филм е ладно апликација водоотпорен слој, само се меша група А и Б како стапка, кога апликација и да ја четка на водоотпорен супстрат.

l Лесно одржување, само задржи скршени делови, кои може да се постигне оригиналниот ефекти на хидроизолација, да заштедат време, заштеди енергија и ниска цена.

l животната средина производ, и да се намали штетата на лицето и животната средина.

Применливи опсегот

Широко се користи во покриви, подрум, базен, и сите видови на индустрија и градење на хидроизолација граѓански.

Технички сопственост [Изврши стандард GB / T19250-2003]

Бр

точка

индекс

1

Солидна содржина% ≥

92

2

Суво време надвор / внатре h≤

Време за бојадисување на надворешни

8

Сушење на внатрешноста

24

3

Јачина на истегнување MPa≥

1.9

2,45

4

Фрактура издолжување% ≥

450

450

5

Водонепропустливост 0.3MPa, 30 минути

непропустливи

6

Виткање на ниска температура ℃ ≤

-35

7

Сврзување сила на влажна база на MPa≥

0,5

а. користете само влажна подлога на подземни проектот.

апликација технологија

l Подлогата мора да биде цврста, мазна, без дребулии, внатре и надвор агол агол треба да се направи во кружен лак, дијаметарот на инсајдерски агол треба да биде повеќе од 50мм, а надвор corder

l Треба да биде повеќе од 10мм .;

Состојка и дозирна: во согласност со дозирна апликација, рамномерно мешање круг o САД.

l Суд дозирна; слој филм доза е во врска со 1.3-1.5kg / квадратни метри кога дебелината е 1mm.

Голем водоотпорен апликација, обложување униформност мешани слој со гумени или пластични стругалка, дебелината е onsistent, генерално тоа е 1.5mm да 2.0mm, треба да се бранеа од 3 до 4 пати, последен пат четкање треба да се направи по претходното четкање лекови и станува филм, и четкање на ertical насока. Општо земено како посебна филм-формирање, за подземни проектот одбор, треба да го отвори слој на чувствував засилен материјал во прилог

дебелина на слој: на подземни дебелина на проектот е 1,2 до 2.0mm, генерално 1.5mm; на WC дебелина не е помалку од 1.5mm; за да се повеќеслојни водоотпорен exposured на кровната конструкција дебелина не е помала од 1.2 ,,; на еден слој водоотпорен од степен Ⅲ водоотпорен, дебелина не е помала од 2mm;

Завршниот слој апликација: растера чисти песок пред последен пат четкање не се зацврсти.

Заштита слој: на филм на површината на слој треба да се направи изолација заштита како дизајн.

внимание

l разредувач не може да биде алкохол киселина, нитро разредувач, како што се боја потенка, не допир со вода.

l Чувајте Вентилација дажба, п оган.

l Ако материјал има мало диспозиција, тоа треба да биде рамномерно се меша пред употреба

Содржина l Изградбата мора да се задржи добра вентилација и не треба да се применуваат во дождлив ден;

l Отворете го капакот при употреба, тоа мора да се користи во 40 минути;

l Ако најдете скршени филм слој во градилиште, копа околу искршените отворање со сечење нож, а потоа со четка хидроизолација слој и поправка

Складирање и внимание предмети

l Чувајте материјали во просторија која е сува и вентилација дажба

l избегне директна сончева светлина при превоз, да се избегне судири и се обрне внимание на оган

l Гарантниот рок на чување е шест месеци, слој од времето складирање треба да се користи по rechecking

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

      
      WhatsApp Онлајн Chat!