за нас

234111

Hongyuan Водоотпорен е основана во 1996 година, а сега се развие во професионален провајдер водоотпорен системи за интегрирање на R & D, производство и продажба и изградба служи како индустрија база на собранието зграда и лидер на Кина водоотпорен индустрија.

Во моментов, Hongyuan Водоотпорен уредува пет бази на производство кои се соодветно наоѓа во Шандонг, Сечуан, Jiangsu, Џилин и Гуангдонг. Исто така, компанијата се поставува девет операција центри кои се наоѓаат во Пекинг, Шангај, Гуангдонг и Ченгду, итн и се воспоставува канцеларии во сите градови на округот ниво или повисоко низ цела Кина. До сега, Hongyuan Водоотпорен спроведе тесна соработка со околу 300 агенти и повеќе од 1000 франшизно дилери и по-продажба на услуги.

Компанијата располага со 62 модерно производство водоотпорен материјал линии со годишно производство од 290 милиони квадратни метри на водоотпорен мембрана.

И годишно производство од 290 илјади тони на облоги. Постојат 100 плус видови на производи во 8 серија која се широко се користат во многу области, како што се железница, мостови, општинските комунални претпријатија, државни објекти, преработувачката индустрија и воената индустрија и да ги исполни повеќето функционални потреби од горенаведените области.

Во споредба со ривалите на индустријата, Hongyuan Водоотпорен поседува целосен сет на системи производ со многу производи имаат свои предности. Hongyuan Водоотпорен, исто така, се фокусира на заштита на животната средина при производство на одлични производи. Во 2013 година, Hongyuan Водоотпорен здружија со Кина академија на зграда Истражувања успешно да се развие "гас очистување опрема за производство на битуменски водоотпорен мембрана". Од нејзиниот развој, технологија за третман на отпадниот гас за модифицирани битуменски водоотпорен мембрана производство линија е широко се применува во многу домашни големи и средни претпријатија водоотпорен. Во декември 2014 година, технологија ја доби првата награда на Технички напредување во зграда Водоотпорен индустрија. Во мај 2015 година, технологијата е оценета како научен награда Резултат од страна на Министерството за домување и Урбан-рурален развој на Кина.

Во моментов, Hongyuan Водоотпорен учествувале во изработка на национални стандарди и индустриски стандарди за повеќе од 50 водоотпорен материјал, а повеќе од 90% од Hongyuan производи се направени со земјата напредна технологија и се продаваат на 57 земји и региони, како што се САД, Канада, Јапонија, Велика Британија , Австралија, Нов Зеланд, Бразил, Чиле, Малезија, Индија, Нигерија и Конго.

Компанијата е сертифицирана од страна на Кина Градежни материјали тестирање и сертификација (ДТЦ) и оценети како давател на услуги со четири ѕвездички по продажбата. Исто така, компанијата беше доделена може почести, како што Златната награда на Кина Градење Водоотпорен индустрија, познатиот бренд на Кина Градење Водоотпорен индустрија, награда за квалитет на сите-Кина Водоотпорен индустрија, лидер на Кина Градење Водоотпорен индустрија и Топ 5 на Кина на недвижности продавачи за сеопфатна услуга моќ. Да се ​​обезбеди одлични услуги и производи, нашата компанија има вработено три Кина кровна хидроизолација мајстори.

Компанијата инвестираше 20 плус милиони јуани за изградба на Центарот за развој на Центарот за развој на Шандонг истражување и и Jiangsu истражување и и спроведе долгорочна соработка со многу домашни познати институти како што се Суджоу Водоотпорен Институт за истражување на Кина Градежни материјали академија и градежен материјал Институт за истражување на Кина академија на зграда за истражување и да се воспостави Примена центар за истражување и развој, технологија и опрема центар и технологија и опрема за тестирање база за да се обезбеди техничка поддршка за R & D, технички иновации и бренд зграда. Центрите за истражување и развој во три производствени бази лоцирани во Шандонг, Jiangsu и Џилин се потврдени за стандардизација лабораторија. Во декември 2014 година, Hongyuan Водоотпорен приклучи со Михајлов, академик на Руската академија на природни науки, и Руската академија на факултет, да се воспостави работна станица за надворешни академик, кој води меѓународната соработка на напредна технологија во светот.

Со напредна технологија и опрема, ние сме биле фокусирани на технички иновации и технички истражувања за повеќе од 20 години и да се заврши десетици илјади врвот квалитетни проекти. Во 2015 година, провинцијата Шандонг Новиот музеј музеј и Jining Fangyuan станбена област Гаража заврши со Hongyuan Водоотпорен беа доделени Златна и Сребрена награди на наградата Jinyu кој е познат како Оскар во Кина градежната индустрија. Во 2016 година, Weifang Ванда Плаза заврши со Hongyuan Водоотпорен беше доделена Златната награда на наградата Jinyu и во 2017 година, Weifang културен Арт Центар заврши со Hongyuan Водоотпорен беше доделена Златната награда на наградата Jinyu повторно.

Во 2016 година, група формирана тип на заштита на животната средина на проектот водоотпорен материјал со годишно производство од 45 милиони квадратни метри во основата Шандонг производство, кои се очекува да се инвестираат 280 милиони јуани. Проектот зафаќа вкупна површина од 60 и повеќе илјади квадратни метри и може да помогне да се оствари годишен приход од продажби од 360 милиони јуани. Ова е уште една акција за Hongyuan Водоотпорен да го фатат патот на "заштита на животната средина, заштеда на енергија и одржлив развој". Покрај тоа, Гуангдонг производствена база беше пуштена во употреба во мај, 2017 година, што дополнително подобрување на капацитетот и квалитетот на производот.

Повеќе од 20 години, Hongyuan Водоотпорен секогаш се придржува до филозофијата на "интегритет и квалитет се основа за развој" да се постигне стратешка соработка со многу познати претпријатија, транспортни организации железница и железнички организации со голема брзина.

Во моментов, Hongyuan Водоотпорен е професионална снабдувач водоотпорен систем кој располага со целосна сорти на производи, голем обем на производството и голем капацитет на продажбата на домашниот пазар. Поради силен сеопфатна сила, Hongyuan Водоотпорен има добар удел на пазарот дома и во странство. WhatsApp Онлајн Chat!